top of page
pereklita_p1.jpg

ПЕРЕКЛІТА Петро Дмитрович

Керівник гуртка "Гончарство"

Дата народження: 6.11.1972р.

Закінчив Косівський коледж декоративно-прикладного мистецтва та Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника, 2000р. 

Спеціальність за дипломом: художник –майстер по кераміці, вчитель образотворчого мистецтва і креслення 

В закладі працює з 1994 року

Виховання підростаючого покоління починається із засвоєння ду­ховних надбань рідного народу. Без оволодіння культурою свого на­роду, пізнання його самобутнього, національного обличчя, продовження культурно-історичних традицій, звичаїв, обрядів не можна говорити про успіх перебудови навчального процесу. Сучасна школа повинна роз­глядати та вивчати історичну спадщину України.


Кераміка – один із видів декоративно-прикладного мистецтва, який являє процес виготовлення виробів з глини – глиняна ігра­шка, литий фігурний посуд, самостійні сюжетні композиції і т.д. Діти люблять ліпити. Про інтерес дітей до ліплення свідчить тільки те, що вони захоплено працюють у гуртках художньої кераміки.

Мета і основний зміст роботи гуртка "Гончарство" полягає в ознайомленні учнів з одним з багатьох видів мистецтва – керамікою, яка зародилась і розвивалась на території України ще в давні часи. До змісту занять гуртка входить робота по залученню дітей до самостійної роботи, щоб вони могли розвивати свої естетичні смаки, а також подання необхідного мінімуму естетичних, художніх, технологічних основ для виконання цікавих робіт.

Ліплення має велике виховне значення. Виліплюючи якусь річ, дитина уважно вивчає форму і краще запам'ятовує її. При цьому в дитини розвивається окомір, відчуття дотику та вправність пальців рук. Добре організоване заняття розвиває образне мислення, зорову пам'ять, допомагає правильно сприймати навколишнє середовище, близько знайомить з творчістю народних майстрів.

 

 

В основу занять покладена практична робота в майстерні. Але крім цього на теоретичних заняттях в учнів ви­ховується почуття любові до рідного краю, бережливого ставлення до природи, відповідальності за її долю. На заняттях утримуються знання про Батьківщину, народ, його культуру і спосіб життя, вмінь та навичок у їх практичному застосуванні.

 

Поєднуючи теорію та практику учні будуть навчатись готувати глиняну масу, вмінню надавати форми матеріалу з глини, робити глазурі, декорувати керамічні поверхні, освоювати ліпні прийоми з глиною, а також виготовляти сувеніри та декоративний посуд. Під час занять ознайомляться з історією виникнення керамічної іграшки.

bottom of page